menu close menu

Zasady przyrządzania posiłków

1.

Prawie każde śniadanie zaczyna się kawą. Powinna być to kawa rozpuszczalna bądź z ekspresu, osłodzona jedną łyżeczką lub jedną kostką cukru. Można do niej dodać cynamon lub kardamon. Niestety dieta nie przewiduje odstępstwa od tej zasady dla osób nie lubiących kawy. Jest to spowodowane faktem, że ma ona właściwości pobudzające organizm do pracy, a także lekko zakwasza żołądek, przyspieszając trawienie.

2.

Brokuły na obiad można gotować z dodatkiem odrobiny soli, szpinak najlepiej udusić z pieprzem, lekko osolony. Można spożywać dowolne ilości tych warzyw, warto wiec nimi najeść się do syta.

3.

Pomidory zaleca się spożywać świeże i ze skórką, świeżą należy spożywać także marchew. Marchew można zetrzeć i skropić sokiem z cytryny.

4.

Liście sałaty doprawia się łyżką oliwy z oliwek i sokiem z połowy cytryny, można w tym celu użyć sałaty lodowej, masłowej, dębowej, karbowanej lub rukoli, endywi, radicchio, rukwi wodnej lub roszponki. Warto szukać nowych smaków, aby urozmaicić monotonne posiłki i nie stracić motywacji.

5.

Ryba powinna być gotowana na parze, usmażona bez tłuszczu lub grillowana. Poleca się jedynie chude gatunki, takie jak pstrąg, sandacz, sola, szczupak lub dorsz. Przyrządzanie jej powinno nie zawierać tłuszczu, jedynie niewielką ilość soli i soku z cytryny.

6.

Gruby plaster wędliny to około 10 dag. Zaleca się mięsa chude, wędzone lub grillowane. Dobra jest wołowina i drób, nie poleca się wieprzowiny.

7.

Pierś z kurczaka rozbija się na niewielkie kotlety i smaży bez panierki na odrobinie oliwy, drób można także grillować. Jajka można jeść gotowane na twardo, na miękko lub sadzone na patelni teflonowej bez tłuszczu.

8.

Najczęściej powtarzającym się daniem jest befsztyk. Powinno być to chude mięso wołowe, bez żył, kości i tłuszczu, najlepsze są polędwiczki. Porcja na jeden posiłek to około 15 dag. Mięso należy wypłukać, osuszyć, poprzekrawać na mniejsze plastry i nadrzeć sokiem z cytryny, pieprzem i tymiankiem. Następnie przygotowane kotlety należy odstawić na godzinę do lodówki. Smaży się je na rozgrzanej oliwie z oliwek po 15 minut z każdej strony lub po 8–10 minut, jeśli mają być średnio wypieczone. Nie poleca się gotowania mięsa, bo traci podczas takiej obróbki duże ilości białka. Nie należy także wołowiny zastępować drobiem, wyjąwszy dzień 6 i 13, którym jest przypisana, można natomiast zamiast wołowiny użyć do przyrządzenia tego posiłku schabu.

9.

W czasie diety trzeba wypijać 2 litry wody dziennie, musi być to woda mineralna, niegazowana. Nie wolno pić soków owocowych. Na kolację 4 i 11 dnia jadłospis przewiduje kompot owocowy, który należy przyrządzić w domu. Gotuje się go bez cukru ze świeżych owoców, owoców mrożonych lub z puszki, ale bez słodkiej zalewy.

10.

Dozwolone jest zamienianie obiadu kolejnością z kolacją w obrębie tego samego dnia.

Dodaj pierwszy komentarz. Dziękujemy! :)


Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.